Piątek, 23 lutego 202423/02/2024

Tragiczny pożar mieszkania w Krapkowicach ZDJĘCIA

Jedna osoba zginęła w pożarze mieszkania w bloku, do którego doszło w Krapkowicach w woj. opolskim. Dokładne okoliczności zdarzenia ustalają policjanci.

W nocy z czwartku na piątek, około godz. 01:30, strażacy z PSP w Krapkowicach otrzymali zgłoszenie z jednego z bloków na Osiedlu XXX-lecia w Krapkowicach o wyczuwalnym zapachu dymu. Miał on wydobywać się z przewodów wentylacyjnych.

– Na miejsce, celem sprawdzenia zadysponowano zastęp z JRG PSP w Krapkowicach. Kierujący Działaniami Ratowniczymi potwierdził zgłoszenie i w trakcie rozpoznania ustalił, że drzwi w jednym z mieszkań na 4 piętrze są cieplejsze niż sąsiednie. Natychmiast polecił zadysponowanie dodatkowych sił i środków – przekazała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach.

Strażacy po wejściu do mieszkania stwierdzili jego całkowite zadymienie. Ugasili palące się ubrania, a w trakcie przeszukiwania znaleźli leżącego na podłodze lokatora.

– Po ewakuacji w bezpieczne miejsce personel Zespołu Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon osoby poszkodowanej. Mieszkanie zostało przewietrzone i przekazane do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji – dodała straż pożarna.

(fot. PSP Karpkowice)

Komentarze wyłączone