Sobota, 24 lutego 202424/02/2024

Uwierzył w miłość amerykańskiej żołnierki. W planach był nawet ślub

32-letni mieszkaniec Białegostoku uwierzył w historię oszusta podającego się za amerykańską żołnierkę. Mężczyzna stracił łącznie 8 tysięcy dolarów. Dopiero rozmawiając z bratem zorientował się, że padł ofiarą oszustwa.

Do policjantów z Białegostoku zgłosił się 32-latek, który został oszukany. Powiedział, że około 2 miesięcy temu do znajomych na portalu społecznościowym zaprosiła go kobieta. 32-latek przyjął zaproszenie, po czym zaczął z nią korespondować.

– Przedstawiała się jako amerykańska żołnierka, która przebywa na misji w Syrii. Sarah zdobyła jego zaufanie na tyle, że zaczęli planować małżeństwo – przekazała policja.

Po pewnym czasie, rzekoma żołnierka chciała przekazać mężczyźnie zarobione na misji pieniądze, ponieważ znajdowały się w depozycie firmy, która musiała zostać zamknięta. Na potwierdzenie tego, wysłała mu nawet zdjęcie skrzyni z pieniędzmi.

32-latek wysłał jej wszystkie dane potrzebne do nadania mu paczki. Po pewnym czasie na jego maila przyszła informacja, że przesyłka została zablokowana na granicy z powodu braku dokumentów. Aby paczka została przesłana dalej, musi wpłacić 3 tysiące dolarów. Mężczyzna przelał pieniądze na wskazane konto. W następnym mailu mężczyzna otrzymał informację z kolejnej granicy, że paczka została ponownie zablokowana. Tym razem musiał opłacić 5 tysięcy dolarów za cło.

Wciąż korespondując z rzekomą żołnierką dowiedział się, że jest szansa, aby wzięła urlop specjalny, aby mogli wziąć ślub. Taki urlop jednak również trzeba było opłacić. Mężczyzna zaczął nabierać wątpliwości. Po rozmowie z bratem uświadomił sobie, że padł ofiarą oszustwa. Niestety stracił 8 tysięcy dolarów.

(fot. KMP Białystok, źródło KMP Białystok)

2 komentarze

  1. Czekoladki się zachciało, a kuń ?

  2. a podatek za odbieranie maila to gdzie , musisz pan zapłacić za nie opodatkowany mail albo do ciupy