Sobota, 24 lutego 202424/02/2024

Zwłoki małżeństwa w Sosnowcu. Zatrzymano 32-latka WIDEO

Zwłoki małżeństwa znaleziono wczoraj na terenie Sosnowca. Policjanci zatrzymali do tej sprawy 32-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o dokonanie zbrodni ze szczególnym okrucieństwem. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W niedzielę około godziny 11:00 w jednym z domów jednorodzinnych w sosnowieckiej dzielnicy Środula, policjanci ujawnili zwłoki małżeństwa (66-letniego mężczyzny i 67-letniej kobiety).

– Zwłoki nosiły obrażenia w postaci ran ciętych i kłutych wskazujące, że do ich śmierci przyczyniły się osoby trzecie. Również tego dnia, poza granicami województwa śląskiego, do sprawy zatrzymany został 32-letni mieszkaniec Sosnowca – przekazała śląska policja.

Zatrzymany w przeszłości nie był karalny za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, a w miejscu zamieszkania denatów policja nie podejmowała interwencji związanych z przemocą domową, nikt nie zgłaszał też innych interwencji związanych z zagrożeniem dla życia lub zdrowia ze strony 32-latka.

W sprawie zostało wszczęte śledztwo w kierunku zbrodni zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. 32-latek usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 15 do 30 lat albo dożywocie.

(fot., wideo Policja Śląska, źródło Policja Śląska)