Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024

Postrzelenie 33-latka na warszawskim Targówku. Sprawcy grozi 20 lat więzienia ZDJĘCIA

Na terenie Lasku Bródnowskiego w Warszawie doszło do postrzelenia 33-letniego mężczyzny. Poszkodowany z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Do sprawy kryminalni zatrzymali 53-latka, który odpowie za usiłowanie ciężkiego uszkodzenia ciała i nielegalne posiadanie amunicji.

Kilkanaście minut po godzinie 1, w nocy ze środy na czwartek, policyjny patrol z Targówka interweniował na jednej ze stacji paliw, gdzie przebywał postrzelony w dłoń mężczyzna. Na miejscu na mundurowych oczekiwał pracownik stacji, który zdążył opatrzyć 33-latka. Ranny mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Próbował wyjaśnić, co takiego się wydarzyło, jednak w jego zeznaniach brakowało wielu kluczowych informacji. Wezwany na miejsce zespół ratownictwa medycznego przewiózł 33-latka do szpitala. Tam udzielono mu pomocy. Sprawdzono również jego trzeźwość.

Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 2 promile alkoholu. Mundurowi znaleźli w jego odzieży zawiniątko z białą substancją, które zabezpieczyli do badań.

Ustalenia, jakie wykonali kryminalni z komisariatu na Targówku doprowadziły ich do mężczyzny zamieszkującego jeden z domków na terenie ogródków działkowych.

– Wewnątrz zabezpieczyli 4 rewolwery, muszkiet, karabinek pneumatyczny, proch strzelniczy, naboje hukowe, kulki ołowiane, łuki i strzały, miecz i szablę. Kryminalni wyprowadzili z altany w kajdankach 53-latka i jego 41-letnią znajomą. Zabezpieczoną broń i amunicję przekazano do oględzin policyjnemu technikowi. W trakcie dalszych czynności zatrzymany mężczyzna przyznał się do postrzelenia 33-latka z broni czarnoprochowej – przekazała kom. Paulina Onyszko z Komendy Stołecznej Policji.

Materiał dowodowy, jaki policjanci zgromadzili pracując przy tym zdarzeniu pozwolił na przedstawienie 33-latkowi zarzutu za posiadanie amfetaminy.

Zatrzymany 53-latek został przesłuchany w Prokuraturze Rejonowej Waszawa Praga Północ, która prowadzi śledztwo w tej sprawie. Mężczyzna poniesie odpowiedzialność karną za usiłowanie ciężkiego uszkodzenia ciała 33-latka i nielegalne posiadanie amunicji. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo go aresztował.

53-latkowi może grozić kara do 20 lat pozbawienia wolności.

(fot. KRP VI, źródło KRP VI)

Jeden komentarz

  1. i poco mu było te 14 kulek do kbks… zagadka…