Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

Mówił, że wiezie śmieci. W aucie miał blisko 260 tys. sztuk papierosów ZDJĘCIA

Niemal 260 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli suwalscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej. Nielegalny towar mundurowi znaleźli między innymi w samochodzie, którym był przewożony.

Uwagę policjantów z suwalskiej drogówki, patrolujących drogę wojewódzką numer 662 przykuło mitsubishi, którego kierowca na widok radiowozu gwałtownie wyhamował i zmienił kierunek jazdy. Mundurowi postanowili sprawdzić co było przyczyną takiego zachowania. Zatrzymali pojazd do kontroli.

– Okazało się, że kierowca jest trzeźwy, ale pas bezpieczeństwa ma zapięty za plecami. W trakcie sprawdzania obowiązkowego wyposażenia pojazdu policjanci zauważyli w bagażniku trzy pakunki owinięte czarną folią. Kiedy zapytali kierowcę co przewozi, ten odparł, że śmieci – przekazała podlaska policja.

Mundurowi poprosili mężczyznę, by pokazał co konkretnie jest w pakunkach. Okazało się, że znajdują się tam papierosy. Powiadomieni o sytuacji policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami KAS-u, podczas przeszukania budynku, z którego korzystał suwalczanin znaleźli kolejne papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Łącznie mundurowi zabezpieczyli blisko 260 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów. Wprowadzenie na rynek zabezpieczonego towaru naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości niemal 350 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków. Właściciel kontrabandy wkrótce usłyszy zarzut, a jego dalszym losem zajmie się sąd.

(fot. KMP Suwałki, źródło KMP Suwałki)

Komentarze wyłączone