Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

Śnięte ryby w Kanale Gliwickim. „Podjęto z wody kilkadziesiąt kilogramów”

Pracownicy Wód Polskich w Gliwicach podjęli interwencję w sprawie śniętych ryb na śluzie Kanału Gliwickiego w Łabędach. Pracownicy Wód Polskich prowadzą stały monitoring drogi wodnej i pozostają w kontakcie ze służbami kryzysowymi.

W niedzielę 18 lutego pracownicy RZGW w Gliwicach obsługujący śluzę Łabędy na Kanale Gliwickim zauważyli w południowej komorze tego obiektu śnięte ryby.

– Bezzwłocznie podjęto z wody kilkadziesiąt kilogramów niewielkich rozmiarów śniętych ryb oraz powiadomiono służby zarządzania kryzysowego – Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach, Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Gliwicach oraz Polski Związek Wędkarski w Katowicach. Na miejscu obok RZGW w Gliwicach pracował WIOŚ w Katowicach, PIW w Gliwicach oraz policja – przekazało Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

Służby prowadzą stały monitoring tej sekcji Kanału oraz całej drogi wodnej. Od dnia zdarzenia nie są odnotowane nowe przypadki śnięcia ryb. Pracownicy gliwickich Wód Polskich pozostaje w stałym kontakcie ze służbami zarządzania kryzysowego, podejmując niezbędne działania w przypadku wystąpienia niepokojących zdarzeń.

(fot. Wody Polskie, źródło Wody Polskie)

Komentarze wyłączone