Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

12-latka potrącona przez samochód. Moment wypadku nagrała kamera WIDEO

Do mrożącego krew w żyłach zdarzenia doszło w Starej Iwicznej w woj. mazowieckim. 12-letnia dziewczynka, podczas przebiegania przez ulicę, została potrącona przez samochód. Moment zdarzenia zarejestrował monitoring.

Do zdarzenia doszło na ulicy Słonecznej w Starej Iwicznej. 12-letnia dziewczynka, która wracała z lodowiska, wysiadła z autobusu i chciała przejść na drugą stronę jezdni. Nie skorzystała jednak z przejścia dla pieszych, chociaż to znajdowało się w niedalekiej odległości.

– Postanowiła pokonać drogę przebiegając przez nią. Została potrącona przez dostawczą toyotę, za kierownicą której siedziała 50-letnia kobieta – przekazała st. asp. Magdalena Gąsowska z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Zderzenie z pojazdem spowodowało w tym przypadku niewielkie obrażenia u 12-latki. Sprawa ta swój finał będzie miała w Sądzie Rodzinnym.

– Opublikowany film niech będzie przestrogą dla innych i przypomnieniem, że nieprzestrzeganie przepisów, ich lekceważenie, może doprowadzić do tragedii. Pamiętaj, że prawa fizyki nie da się oszukać – niechroniony pieszy w zderzeniu z samochodem zawsze ma dużo mniejsze szanse.. Nie ryzykuj, bo to ryzyko na pewno się nie opłaca! – zaapelowała st. asp. Magdalena Gąsowska.

(fot. KPP Piaseczno, źródło KPP Piaseczno)

3 komentarze

  1. Idiota się patrzy

  2. A piernik stoi i patrzy… a gdyby jemu coś się stało na drodze i nikt mu nie pomógł to wrzeszczałby : Jaka znieczulica wśród ludzi !!

  3. jak była pogadanka policjanta w szkole o tym to pewnie jej wtedy nie było na lekcji albo nie było takiej pogadanki i nikt nie zaprosił policjanta do szkoły