Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

18-latek uderzył kierownika pociągu i złamał mu nos. Wszystko przez brak ważnego biletu

W pociągu relacji Elbląg – Olsztyn Główny, 18-letni pasażer, swoją głową, uderzył kierownika pociągu w twarz i złamał mu nos. Powodem takiego zachowania był brak ważnego biletu na przejazd. Co więcej, okazało się, ze 18-latek był poszukiwany przez policję.

W środę, komendant zmiany Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Iławie powiadomił telefonicznie dyżurnego zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Olsztynie o potrzebie interwencji patrolu SOK wobec agresywnego podróżnego, który naruszył nietykalność cielesną kierownika pociągu relacji Elbląg – Olsztyn Główny. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy SOK.

– Po przybyciu pociągu do stacji Olsztyn Główny funkcjonariusze SOK ujęli sprawcę pobicia kierownika pociągu. Jak się okazało powodem agresji 18-latka był brak ważnego biletu na przejazd oraz gotówki na jego zakup. Ostatecznie uderzył głową 54-latka w twarz, łamiąc mu nos – przekazała Straż Ochrony Kolei.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 18-letni mieszkaniec powiatu Bartoszewskiego jest osobą poszukiwaną przez Komendę Powiatową Policji w Bartoszycach. Agresor trafił w ręce policjantów z Olsztyna. Poszkodowany pracownik został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala.

(fot. SOK, źródło SOK)

Komentarze wyłączone