Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024

Ukradł klacz i chciał ją wprowadzić do bloku. Interweniowała policja FOTO

Policjanci z Wejherowa zatrzymali mężczyznę, który ukradł klacz i chciał wprowadzić ją na klatkę schodową budynku wielorodzinnego. 19-latek noc spędził w policyjnym areszcie i usłyszał zarzut kradzieży.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że młody mężczyzna próbuje wprowadzić klacz na klatkę schodową budynku wielorodzinnego. Na miejsce natychmiast zostali skierowani wejherowscy dzielnicowi. Ku ich zdziwieniu zgłoszenie potwierdziło się.

– Pod wskazanym adresem w Wejherowie zastali młodego mężczyznę z klaczą oraz świadka, który powstrzymał 19-latka, przed wejściem na wyższe piętra budynku. Jak ustalili policjanci, mężczyzna chciał zabrać klacz do swojego mieszkania, które mieściło się na jednej z wyższych kondygnacji – przekazała wejherowska policja.

Na szczęście klaczy nic się nie stało. Została zabezpieczona i przekazana właścicielowi, a 19-letni sprawca został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

(fot. KPP w Wejherowie, źródło KPP w Wejherowie)

Komentarze wyłączone