Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024

Zatrzymał autobus i pomógł niewidomej kobiecie. Żaden z przechodniów nie zareagował WIDEO

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie opublikowały nagranie, na którym widać jak kierowca autobusu pomaga przejść przez przejście niewidomej kobiecie. Niestety, mimo iż wcześniej seniorkę mijało wiele osób, żadna z nich nie zaproponowała pomocy.

Kierowca autobusu, Pan Marcin pełnił swą codzienną służbę na linii 111. Niespodziewana sytuacja sprawiła jednak, że ta zwykła trasa stała się sceną wyjątkowego aktu dobroci. Gdy przejeżdżał przez ulice miasta, jego uwagę przykuła niewidoma kobieta, która miała trudności z określeniem swojego położenia na ulicy, zwłaszcza w kontekście przejścia dla pieszych.

– Jeden z naszych kierowców wykazał się postawą godną podziwu! Pan Marcin obsługiwał linię 111 i na swojej trasie zauważył osobę niewidomą. Nikt z przechodniów nie zaproponował jej pomocy. Nasz kierowca widząc to – zatrzymał autobus, zabezpieczył go i popędził do niewidomej – przekazały Miejskie Zakłady Autobusowe Warszawa.

Okazało się, że kobieta nie wiedziała czy znajduje się w obrębie przejścia dla pieszych. Seniorka serdecznie podziękowała i dalej podążyła w swoim kierunku.

(fot. wideo Miejskie Zakłady Autobusowe Warszawa)

Jeden komentarz

  1. Seniorkę miało wiele osób? Hmm… ze względu na wiek całkiem możliwe, że mogło mieć ją wiele osób, ale z pewnych względów można było tego typu informacji nie publikować… 🙂