Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

Brutalny napad na taksówkarza. Pięć osób zatrzymanych ZDJĘCIA

Do brutalnego napadu z nożem i kastetem na taksówkarza, doszło przy Dworcu Wschodnim w Warszawie. Policjanci zatrzymali do tej sprawy pięć osób.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę około godziny 7 rano.

– Strażnicy miejscy patrolujący okolice Dworca Wschodniego zauważyli przy hali dworcowej dwóch policjantów w dynamicznej akcji ujmowania dwóch młodych mężczyzn. Byli to sprawcy brutalnego napadu z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Napastnicy pobili taksówkarza i dokonali dewastacji jego pojazdu. Kierowca dostał kilka ciosów w twarz kastetem. Miał rozbite czoło, nos i usta. Mocno krwawił – przekazała Straż Miejska w Warszawie.

Strażnicy udzielając wsparcia policjantom, dowiedzieli się, że sprawców pobicia było więcej.

– W trakcie interwencji podszedł do nas świadek zdarzenia i poinformował, że brało w nim udział jeszcze trzech młodych mężczyzn, którzy oddalili się przejściem pod torami w stronę ulicy Kijowskiej. Zabraliśmy świadka do radiowozu i ruszyliśmy na poszukiwania – dodali strażnicy miejscy.

W pewnej chwili mężczyzna wskazał na trzy osoby, siedzące na ławce przy dworcu. Świadek rozpoznał je, a funkcjonariusze straży miejskiej dokonali ujęcia młodych bandytów.

– Sprawcy napaści mają od 15 do 17 lat. Na bandyckie występy przyjechali do stolicy z Sochaczewa, Grójca i Żyrardowa. Przy mężczyznach ujawniono kastet, którym pobili kierowcę. Cała piątka napastników została przewieziona do komendy rejonowej na Pradze-Południe – dodała Komenda Straży Miejskiej w Warszawie.

Poszkodowanemu taksówkarzowi pomocy udzieliło pogotowie ratunkowe. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

fot. Czytelnik Norbert

(fot. Czytelnik Norbert, SM Warszawa, źródło SM Warszawa)

Komentarze wyłączone