Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

Tragiczny pożar domu. Dwie osoby nie żyją ZDJĘCJA

Dwie osoby zginęły w pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Krugło w woj. podlaskim. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

W piątek po godzinie. 18, służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Krugło, w gminie Dąbrowa Białostocka. Z przekazanych informacji wynikało, że w obiekcie mogą przebywać dwie osoby.

Po dojechaniu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono pożar części wnętrza parterowego budynku mieszkalnego. W całym obiekcie panowało duże zadymienie, jednak pożar nie wydostał się na zewnątrz obiektu.

Po stłumieniu ognia i przeszukaniu budynku, w palącym się pomieszczeniu strażacy odnaleźli 2 nieprzytomne osoby, które natychmiast ewakuowali na zewnątrz, poza strefę zagrożenia i przekazano obecnemu na miejscu zdarzenia zespołowi pogotowia ratunkowego.

– Ratownicy medyczni po udzieleniu pomocy medycznej mieszkańcom budynku, rozpoznali zgon kobiety w wieku około 82 lat i mężczyzny w wieku około 42 lat – przekazała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce.

Na miejsce zdarzenia pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia.

(fot. PSP w Sokółce, źródło PSP w Sokółce)

Jeden komentarz

  1. „Dom” to słowo nieco na wyrost w sensie technicznym w tym przypadku…