Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024

Jechał na jednym kole. Popisy 24-latka zauważyli policjanci WIDEO

24-letni motocyklista jechał na jednym kole drogą krajową nr 79 pod Piasecznem. Popisy młodego kierowcy zarejestrował policyjny wideorejestrator. Mundurowi szybko ostudzili emocje mężczyzny.

Na początku sezonu motocyklowego, nie brakuje kierujących, którzy pozwalają sobie na jazdę na jednym kole między autami lub w pobliżu chodników po których poruszają się piesi. Nie trzeba wielkiej wyobraźni, by wiedzieć, co może się stać, gdy coś pójdzie nie tak.

Tego wszystkie nie wziął pod uwagę 24-latek kierujący motocyklem marki yamaha, jadący drogą krajową nr 79. Nie spodziewał się zapewne również, że na swojej drodze spotka policjantów piaseczyńskiej drogówki w nieoznakowanym radiowozie, a jego popisy upamiętni policyjny wideorejestrator.

Kierujący został zatrzymany do kontroli. Funkcjonariuszom tłumaczył, że wykorzystał dobrą pogodę i chciał się po prostu przejechać na jednym kole. Mundurowi przypomnieli 24-latkowi, że na drodze powinien być odpowiedzialny nie tylko za zdrowie i życie swoje, ale również innych i pod żadnym względem nie powinien narażać nikogo na niebezpieczeństwo.

– Dla ostudzenia emocji mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych, by móc ruszyć w dalszą drogę i kontynuować podróż zgodnie z przepisami – przekazała st. asp. Magdalena Gąsowska z KPP w Piasecznie.

(fot. Policja Piaseczno, źródło Policja Piaseczno)

Komentarze wyłączone