Niedziela, 04 czerwca 202304/06/2023

Pijany 40-latek zakończył podróż na drzewach (zdjęcia)

Pijany kierowca audi stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i zatrzymał się na przydrożnych drzewach. Badanie alkomatem wskazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, grozi mu do 2 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, około godz. 21:30 na trasie Sporók – Staniszcze Wielkie w woj. opolskim. Jak ustalili policjanci, 40-letni kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wypadł z drogi. Pojazd został zakleszczony między dwoma przydrożnymi drzewami.

W samochodzie, oprócz kierowcy, znajdował się 56-letni pasażer. W wyniku zdarzenia żaden z mężczyzn nie został ranny. W trakcie czynności kierowcę audi przebadano alkomatem. Wynik badania wskazał ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

40-latkowi zatrzymano prawo jazdy, a pojazd odholowano na parking strzeżony. Teraz, na co najmniej 3 lata, mieszkaniec gminy Kolonowskie otrzyma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo mężczyzna stanie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zdarzenia drogowego. Grozi mu wysoka grzywna, a nawet kara 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Opolska, źródło Policja Opolska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone