Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024

Wypadek z udziałem wojskowej ciężarówki. Jedna osoba trafiła do szpitala ZDJĘCIA

W miejscowości Płoskinia w woj. warmińsko-mazurskim doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych i wojskowej ciężarówki. Jedna osoba z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

W środę około godz. 14:00 braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch pojazdów osobowych oraz samochodu ciężarowego. Na miejscu okazało się, że w wypadku uczestniczyły dwa auta osobowe (mitsubishi i audi) oraz wojskowy samochód ciężarowy (star 266 M2).

– W samochodach uczestniczących w zdarzeniu drogowym podróżowało łącznie 6 osób. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych, jedno z aut uderzyło w bok ciężarówki powodując wywrócenie się pojazdu. Wojskowa ciężarówka obróciła się, a następnie wpadła do przydrożnego rowu, przewracając się na bok. Jedna osoba z auta wojskowego została przewieziona przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala w Elblągu – przekazała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Pozostałe osoby nie wymagały hospitalizacji. Na miejsce wypadku skierowano trzy pojazdy ratownicze z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażaków ochotników z OSP Płoskinia, patrol policji, żandarmerie wojskową, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz pojazd medyczny należący do 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej. Na czas prowadzonych działań ruch na drodze powiatowej został wstrzymany.

(fot. PSP w Braniewie, źródło PSP w Braniewie)

Komentarze wyłączone