Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

Nowe informacje w sprawie wypadku w Szczecinie. Kierowca „leczył się psychicznie”

W piątek wieczorem po zebraniu Sztabu Zarządzania Kryzysowego u wojewody zachodniopomorskiego zwołano konferencję prasową, na której przekazano szczegółowe okoliczności dramatycznego wypadku, do którego doszło w Szczecinie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 33-latek, który wjechał w grupę pieszych „leczył się psychicznie” – przekazał prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem osobowym wjechał na przejście dla pieszych w rejonie Placu Rodła w Szczecinie i potrącił 15 osób, w tym 6 dzieci. Wszystkie te osoby trafiły pod opiekę lekarzy. Stan dwóch określany jest jako ciężki.

Następnie kilkaset metrów dalej, ten sam kierowca, uciekając z miejsca pierwszego zdarzenia uderzył w inne pojazdy, w wyniku czego ranne zostały 4 osoby, które na szczęście nie odniosły poważnych obrażeń ciała.

Dzięki szybkiej reakcji świadków udało się ująć mężczyznę kierującego autem osobowym. Został on zatrzymany przez policję. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec Szczecina.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że leczył się psychicznie – przekazał prezydent Szczecina Piotra Krzystek.

Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.

(fot. Piotr Krzystek)

3 komentarze

  1. Terapię odbywał za kierownicą samochodu?

  2. pewnie pełowiec jeszcze zrobią go poszkodowanym i dostanie odszkodowanie za zniesławienie

  3. Chodzą słuchy że to upadliniec a nie obywatel Polski!!!