Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024

Ciało mężczyzny dryfowało w Wiśle. Nocna akcja ratunkowa na rzece FOTO

W nocy z soboty na niedzielę służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o mężczyźnie, który miał wskoczyć do Wisły z Mostu Grunwaldzkiego w Krakowie. Na ratunek poszkodowanemu ruszyli strażnicy miejscy, którzy byli w pobliżu. Gdy udało im się dotrzeć do poszkodowanego, ten dryfował twarzą skierowaną do lustra wody.

Około 1:30, strażnicy miejscy z Krakowa realizujący interwencję na Bulwarach Wiślanych, otrzymali sygnał od dyżurnego, że z Mostu Grunwaldzkiego ktoś wskoczył do Wisły. Jak wynikało z jego przekazu, o zdarzeniu została już powiadomiona policja wodna.

– Funkcjonariusze przerwali dotychczasowe zadanie i używając sygnałów pojazdu uprzywilejowanego ruszyli w stronę mostu. Gdy dojechali na miejsce, podzielili się na dwie grupy. Jeden ze strażników pobiegł po koło ratunkowe w stronę Mostu Grunwaldzkiego, a pozostali strażnicy pobiegli w stronę mężczyzny, który dryfował już twarzą skierowaną do lustra wody – przekazała Straż Miejska Miasta Krakowa.

Po dobiegnięciu na miejsce, strażnik wskoczył do wody i zaczął płynąć w kierunku mężczyzny. Z kolei przebywający na brzegu funkcjonariusze pomagali mu w tym, oświetlając latarkami aktualną pozycję ciała mężczyzny.

Gdy strażnik dopłynął do poszkodowanego, na horyzoncie pojawiła się łódź policji wodnej. Mężczyzna został wciągnięty na pokład i rozpoczęto resuscytację krążeniowo-oddechową. Po dopłynięciu łodzi do brzegu strażnicy wraz z ratownikami medycznymi wyciągnęli mężczyznę i kontynuowali czynności ratunkowe. Na miejscu pojawiły się też pozostałe służby tj. policja oraz straż pożarna, które pomogły bezpiecznie ułożyć mężczyznę na noszach i przetransportować go do karetki.

Poszkodowany w stanie hipotermii został przewieziony do szpitala.

(fot. SM Kraków, źródło SM Kraków)

Komentarze wyłączone