Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024

Pościg za 14-latką na quadzie

Policjanci po pościgu zatrzymali 14-latkę, która kierując czterokołowcem, nie zatrzymała się do kontroli drogowej. Nieletnia nie posiadała uprawnień do kierowania. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym.

Wczoraj po godzinie 15 w Górkach Śląskich na ulicy Ofiar Oświęcimskich policjanci z wydziału ruchu drogowego zwrócili uwagę na kierującą quadem. Funkcjonariusze, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, próbowali ją zatrzymać i skontrolować.

Młoda kobieta nie reagowała i zaczęła uciekać w kierunku ulicy Nowej. Na skrzyżowaniu ulicy Nowej z ulicą Rudzką z powodu nadmiernej prędkości straciła panowanie nad pojazdem, uderzyła w krawężnik i spadła z quada. Policjanci natychmiast wybiegli z radiowozu, aby udzielić kierującej pierwszej pomocy.

Jak się okazało, pojazdem kierowała 14-latka bez uprawnień. Na miejsce przyjechał ojciec nastolatki, pod którego opiekę została przekazana. Niebawem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 14-latka odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

(fot. Policja, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone