Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024

Drzewo przewróciło się na samochód. Jedna osoba nie żyje ZDJĘCIA

Jedna osoba zginęła w tragicznym wypadku, do którego doszło w poniedziałek w Zakopanem. Drzewo przewróciło się tam na jadący samochód.

W poniedziałek na ul. Stachonie w Zakopanem, w wyniku bardzo silnego i porywistego wiatru doszło do przewrócenia się drzewa na jadący samochód.

Jak przekazała Komenda Powiatowa PSP w Zakopanem w wyniku zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba. Droga w tym miejscu jest całkowicie zablokowana. Na miejscu pracują służby ratunkowe.

Tatrzański Park Narodowy wstrzymał sprzedaż biletów na wszystkich punktach wejścia do TPN i odradza dziś wszelkie wyjścia w Tatry.

W  partiach reglowych na niektórych szlakach leżą powalone drzewa, które będą usuwane w miarę możliwości. Miejscami jest mokro i występuje błoto, a śnieg jest tam już wytopiony.

W wyższych partiach Tatr panują wciąż warunki zimowe, a poruszanie się tam może okazać się niemożliwe bądź bardzo utrudnione ze względu na wiatr. Zalegający powyżej górnej granicy lasu śnieg jest z reguły ciężki, mokry i grząski. W niektórych miejscach śnieg został przewiany – odsłonił się lód, a gdzie indziej wiatr odłożył jego większe ilości, zwłaszcza w formacjach wklęsłych. Poruszanie się w takich warunkach, w wyższych partiach Tatr, wymaga bardzo dobrego doświadczenia w zimowej turystyce górskiej, umiejętności oceny lokalnego zagrożenia lawinowego i dostosowania trasy do aktualnie panujących warunków, jak również posiadania sprzętu zimowego (raki, czekan, kask, lawinowe ABC – detektor, sonda, łopatka) wraz z umiejętnością posługiwania się nim.

(fot. PSP Zakopane, źródło PSP Zakopane)

Jeden komentarz

  1. Trafiło w cepra czy pnioka?