Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024

Ogromna eksplozja w bloku w Tychach. Kilkanaście osób jest rannych ZDJĘCIA

Do potężnej eksplozji doszło w poniedziałek w budynku wielorodzinnym w Tychach. Kilkanaście osób jest rannych, w tym jedna ciężko. Na miejscu pracują służby ratunkowe. Obecnie trwa przeszukiwanie gruzowiska.

Dzisiaj ok. 9:30 policjanci otrzymali informację o wybuchu (prawdopodobnie gazu), który nastąpił w 7-piętrowym bloku przy ul. Darwina w Tychach. Na miejsce od razu zostały wezwane wszystkie służby ratunkowe, które zabezpieczyły miejsce zdarzenia oraz udzieliły pomocy poszkodowanym.

Ze wstępnych informacji służb wynika, że w zdarzeniu ucierpiało kilkanaście osób, które zostały ranne i ciężko ranne. Policjanci i strażacy ewakuowali mieszkańców bloku.

W wyniku eksplozji częściowemu zniszczeniu uległo 5 kondygnacji budynku. Siła wybuchu była tak duża, że elementy konstrukcyjne i wyposażenie mieszkań porozrzucane zostały na odległość kilkudziesięciu metrów.

Aktualnie strażacy z psem tropiącym przeszukują gruzowisko. Wstępne ustalenia wskazują, że z budynku ewakuowanych zostało 20 osób, w tym 13 poszkodowanych, z czego 7 trafiło do szpitala. Stan jednej osoby określany jest jako bardzo ciężki.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Jeden komentarz

  1. Lewaczek Lolo miły miękki chłopiec

    Butla to to nie była.