Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024

53-latek odpowie za znęcanie się na kucykiem ZDJĘCIA

53-letni mężczyzna na terenie swojego gospodarstwa utrzymywał kucyka, który był zaniedbany, brudny, a jego kopyta od bardzo dawna nie były werkowane. Zwierzę zostało interwencyjnie odebrane właścicielowi.

Do policjantów z kwidzyńskiej komendy, zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wpłynęło zgłoszenie, że na terenie prywatnej posesji w Kamionce znajdował się zaniedbany koń, który finalnie został zabezpieczony przez OTOZ Animals Kwidzyn i Fundację Azyl dla koni „Kucykowo”z Leźna. Stróże prawa podjęli w tej sprawie niezbędne działania.

Na miejscu okazało się, że przebywający tam kuc utrzymywany był w fatalnych warunkach. Był bardzo zaniedbany, brudny i wystraszony, stan jego kopyt wymagał natychmiastowej pomocy kowala, ponieważ od bardzo dawna nie były one werkowane.

Policjanci w związku z wszczętym postępowaniem przeprowadzą czynności procesowe, w których trakcie zabezpieczono niezbędne dla postępowania dowody.

Za znęcanie się nad zwierzęciem poprzez utrzymywanie go w niewłaściwych warunkach oraz w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa właścicielowi grozi kara do 3 lat więzienia. Jeżeli sąd uzna, że sprawca działał ze szczególnym okrucieństwem, kara może wynieść do 5 lat więzienia. W razie skazania za to przestępstwo sąd orzeka nawiązkę w wysokości od 1000 zł do 100 000 zł na wskazany cel związany z ochroną zwierząt.

(fot. Policja/Zdjęcia OTOZ Animals Kwidzyn)

Komentarze wyłączone