Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024

Transport narkotyków o wartości 5 mln złotych przechwycony przez policjantów drogówki ZDJĘCIA, WIDEO

Policjanci Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu podczas kontroli drogowej znaleźli i zabezpieczyli 129 kilogramów marihuany o wartości 5 milionów złotych. 31-letni kierowca został zatrzymany. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu na terenie pow. grodziskiego zatrzymali do kontroli drogowej dostawczego busa. Powodem interwencji był uszkodzony zderzak, który zagrażał bezpieczeństwu innym użytkownikom. Wydawać się mogło, że będzie to zwykła kontrola. Policjanci zabrali dowód rejestracyjny samochodu i pouczyli kierowcę. Jednak mimo tego 31-letni kierowca był bardzo zdenerwowany obecnością policjantów.

Funkcjonariusze poprosili go o otworzenie części ładunkowej, która według jego słów miała być pusta. Okazało się, że jest wypełniona workami. Po ich otwarciu, oczom policjantów ukazały się mniejsze worki z zielonym suszem. Badanie wykazało, że jest 129 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości 5 milionów złotych.

Mężczyzna tłumaczył, że nic nie wie o pochodzeniu tych narkotyków. Został zatrzymany. O wszystkim zostali poinformowani policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Poznaniu. Będą dokładnie wyjaśniali wszystkie okoliczności tego nietypowego znaleziska.

Kierowca busa na wniosek Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wlkp. decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Wielkopolska, źródło Policja Wielkopolska)