Niedziela, 26 maja 202426/05/2024

Za nic miał przepisy ruchu drogowego. Nagranie jego jazdy trafiło na policję WIDEO

Kierujący samochodem marki Cupra, za nic miał przepisy ruchu drogowego przemierzając ulice Torunia. Niebezpieczne zachowanie zostało zarejestrowane kamerką samochodową, a następnie wpłynęło na skrzynkę „STOP AGRESJI DROGOWEJ”.

Do zdarzenia doszło w Toruniu na Szosie Lubickiej. Tam kierujący samochodem marki Cupra, bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, wyprzedził inny pojazd i nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącemu po pasach pieszemu. Tylko dzięki czujności innego kierowcy nie doszło do tragedii. Ostrzegł on przechodzącego przez przejście sygnałem dźwiękowym. Niewiele brakowało, a prawidłowo idący pieszy zostałby potrącony. Ten sam kierowca, na następnym skrzyżowaniu, podczas zmiany pasa ruchu, popełnił kolejne wykroczenie tj. przekroczył pojedynczą linię ciągłą.

To niebezpieczne zachowanie zostało zarejestrowane kamerką samochodową i przesłane na skrzynkę „STOP AGRESJI DROGOWEJ”.

– Tego typu zachowanie kierującego cuprą to nie tylko brak kultury, ale również rażące łamanie przepisów ruchu drogowego. Kierującemu grozi teraz grzywna w wysokości do 30 tysięcy złotych – przekazała policja.

(fot. Policja Kujawsko-Pomorska, źródło Policja Kujawsko-Pomorska)

Jeden komentarz

  1. Zastanawiam się czy ten kierowca jest bardziej głupi czy bezczelny. Tak czy inaczej super że kamerki powodują to że zaden szybki i wsciekły nie może czuć się bezkarny. Nagrywanie i wysyłanie na policję takich zachowań słuzy naszemu bezpieczeństwu i pomaga tępić brawurę i bydło z naszych dróg.