Niedziela, 26 maja 202426/05/2024

Syn bez prawa jazdy i pijana matka za kierowcą

Policjanci z posterunku w Dragaczu w woj. kujawsko-pomorskim zatrzymali nastolatka kierującego motocyklem bez prawa jazdy. Po syna przyjechała matka, jednak jak się okazało kobieta była pijana.

Policjanci z posterunku w Dragaczu, patrolując swój rejon służbowy, zauważyli motocykl, który z dużą prędkością wjechał na teren jednej ze stacji benzynowych. Mundurowi zdecydowali zatrzymać kierującego hondą do kontroli drogowej.

Jak się okazało, za kierownicą jednośladu siedział 17-letni mieszkaniec powiatu świeckiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Z popełnionego wykroczenia będzie tłumaczył się teraz przed sądem.

O całym zdarzeniu natychmiast powiadomiona została matka chłopca, która zobowiązała się, że po niego przyjedzie. Gdy kobieta przyjechała na miejsce swoim BMW, policjanci wyczuli od niej woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie ponad 2 promile.

Ostatecznie po kobietę i nastolatka przyjechał ich trzeźwy znajomy, który odwiózł ich do domu.

Policjanci zatrzymali 43-latce prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi jej do 3 lat więzienia.

(fot. Policja, źródło Policja Kujawsko-Pomorska)

Jeden komentarz

  1. Dobrodziej frasobliwy

    „Syn bez prawa jazdy i pijana matka za kierowcą” – jak oni we dwoje zmieścili się za jedną kierownicą, to chyba sam autor tego tekstu nie wie ?