Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Psy miały atakować ludzi w parku. Interweniowała policja ZDJĘCIA

Policjanci otrzymali wezwanie od zaniepokojonych spacerowiczów, że po parku w Żorach biegają groźne psy, które atakują ludzi. Stróże prawa złapali czworonogi, a następnie przetransportowali na teren komendy. Właściciel dwóch z nich ukarany został mandatem za niezachowanie właściwych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt.

W niedzielę około godziny 16:30 zaniepokojony mieszkaniec poinformował dyżurnego żorskiej policji o dużych psach, które w Parku Cegielnia mają atakować ludzi, między innymi skacząc na nich.

W rejonie wejścia do parku od ulicy Miłej mundurowi zauważyli biegające swobodnie duże psy. Z uwagi, że nie było możliwości szybkiego zabezpieczenia ich przez hycla, stróże prawa z zachowaniem środków ostrożności złapali psy i przewieźli na teren Komendy Miejskiej Policji w Żorach. Policjanci nie widzieli, jak długo psy pozostawały same, więc przygotowali czworonogom karmę i wodę.

Po godzinie, po dwa psy zjawił się właściciel, który ukarany został mandatem karnym za niezachowywanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Trzeci z psich kompanów zabrany został przez rakarza do „Żorskiego Azylu dla Bezdomnych Zwierząt”.

– Pamiętajmy, że nawet bardzo spokojny na co dzień pies, w niektórych sytuacjach może zachować się w sposób dla siebie nietypowy i nieprzewidywalny dla swojego właściciela. Szczególnie w sytuacji, która będzie dla niego nowa, bądź wiążąca się z zagrożeniem – zaapelowała policja.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone