Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Wysyłał wulgarne groźby siatkarkom jednego z klubów sportowych WIDEO

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych w stosunku do siatkarek z Bielskiego Klubu Sportowego Bostik ZGO Bielsko-Biała. „Groźby mają tak wulgarny wydźwięk, że nie nadają się nawet do zacytowania” – przekazała śląska policja.

Pod koniec ubiegłego roku siatkarki z Bielskiego Klubu Sportowego Bostik ZGO Bielsko-Biała otrzymały za pośrednictwem aplikacji społecznościowej wulgarne groźby. W związku z tym zdarzeniem siatkarki złożyły zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. 

Do  wysłania gróźb wykorzystano aplikację internetową. Między innymi dlatego do działań włączyli się policjanci Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, których zadaniem jest rozpoznawanie i zwalczanie cyberprzestępczości oraz wspieranie w tym zakresie innych jednostek Policji w kraju. 

Wspólne działania policjantów z bielskiej komendy oraz funkcjonariuszy Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w dniu 12 kwietnia 2024 r. doprowadziły ich do małej miejscowości w województwie świętokrzyskim, gdzie zapukali do drzwi 32-latka. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przetransportowany do Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, gdzie policjanci prowadzili z jego udziałem dalsze czynności.

Jeszcze tego samego dnia został doprowadzony do prokuratury celem przesłuchania. Wobec zatrzymanego prokurator zdecydował o środku zapobiegawczym w postaci dozoru oraz zakazie zbliżania się do pokrzywdzonych i kontaktowania się z nimi.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone