Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Policjant wskoczył do Wisły i uratował tonącą nastolatkę. Jest nagranie WIDEO

Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, ryzykując własne życie, wskoczył do Wisły i uratował tonącą nastolatkę. Przebieg dramatycznej akcji ratunkowej zarejestrowała kamera.

Wczoraj tuż przed godziną 16:00 toruńscy policjanci otrzymali niepokojącą informację o 16-latkce, w kryzysie emocjonalnym, której życie może być zagrożone. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania. Dyżurny przekazał rysopis nastolatki podległym mundurowym i skierował dodatkowe patrole w okolice, gdzie mogła przebywać .

Po chwili policjanci z toruńskiego Śródmieścia zauważyli kobietę pasującą do rysopisu, która spadła z mostu do Wisły. Stróże prawa ruszyli jej na ratunek. Nastolatka co chwilę znikała pod powierzchnią wody i wynurzała się, wzywając pomocy. Bardzo szybko oddalała się z prądem rzeki.

Na nabrzeżu, pojawił się też starszy aspirant Łukasz Grabowski, który nadzorował działania poszukiwawcze funkcjonariuszy.

– Policjant zrzucił z siebie część umundurowania, zerwał umieszczone na nabrzeżu koło ratunkowe i wskoczył do Wisły. Pomimo silnego nurtu i bardzo niskiej temperatury wody, przepłynął około 100 metrów, po czym chwycił tonącą, wołającą o pomoc, nastolatkę – przekazała asp. Dominika Bocian rzecznik KMP w Toruniu.

Następnie ze wsparciem ruszyli zaalarmowani przez przechodniów pracownicy pobliskiej Przystani Akademickiego Związku Sportowego. Jeden z nich podpłynął łodzią do policjanta, trzymającego kobietę i pomógł im dotrzeć do brzegu. Nastolatce zapewniono niezbędną opiekę medyczną.

– Starszy aspirat Łukasz Grabowski jest Zastępcą Naczelnika Wydziału Sztab Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Do jego zadań służbowych należy m.in.: czuwanie nad bezpieczeństwem mieszkańców i uczestników podczas dużych imprez czy wydarzeń na terenie naszego powiatu. Wczoraj swoją postawą udowodnił, że bezpieczeństwo innych ludzi jest dla niego największą wartością. Nawet z narażeniem własnego życia – dodała asp. Dominika Bocian.

(fot. KMP w Toruniu, źródło KMP w Toruniu)

2 komentarze

  1. Ocalonej i jej wybawcy życzę jak najlepiej w życiu.