Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Są wstępne ustalenia policji po tragicznym wypadku w Oławie. Nie żyje dwoje strażaków FOTO

Policjanci z Oławy ustalili wstępnie przebieg tragicznego wypadku, w wyniku którego śmierć poniosły dwie młode osoby. Ofiary to druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w czwartek około godz. 2:35, w Oławie przy ul. Opolskiej, na 126. kilometrze drogi krajowej nr 94 . W wypadku brały udział dwa pojazdy – samochód osobowy i ciężarowy.

Zgłoszenie o wypadku otrzymano z telefonu jednego z uczestników zdarzenia, który przekazał współrzędne oraz adnotacje, że jego właściciel miał poważny wypadek.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 20-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym marki Subaru, jadąc od strony Godzikowic w kierunku Oławy, z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z jadącym prawidłowo od strony miejscowości Oława samochodem ciężarowym marki MAN, kierowanym przez 56-letniego mieszkańca Oławy – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Oławie.

Subaru podróżowały trzy osoby. Pomimo natychmiastowo udzielonej pomocy, w wyniku poniesionych obrażeń, śmierć na miejscu poniosła kierująca tym pojazdem 20-latka oraz podróżujący z tyłu 23-latek. Drugi pasażer – 25-letni mężczyzna podróżujący obok kierującej, z obrażeniami zagrażającymi życiu i zdrowiu został przewieziony do szpitala. Kierowca samochodu ciężarowego nie doznał obrażeń, był trzeźwy.

Ofiary śmiertelne to dwoje strażaków.

– W nocy w wypadku samochodowym zginęli młodzi mieszkańcy naszej gminy i jednocześnie czynni druhowie: dwudziestoczteroletni druh z OSP Bystrzyca i dwudziestoletnia druhna z OSP Siecieborowice.
W tych smutnych chwilach wójt gminy Oława Artur Piotrowski wraz z pracownikami Urzędu Gminy Oława pragnie złożyć rodzinie i przyjaciołom serdeczne wyrazy współczucia i słowa otuchy. Łączymy się z Państwem w bólu i żałobie, jednocześnie życząc siły i wytrwałości – przekazała gmina Oława.

Wczoraj, aby oddać hołd tragicznie zmarłym druhom, we wszystkich remizach położonych na terenie gminy Oława zawyły syreny.

(fot. KPP Oława, źródło KPP Oława)

Jeden komentarz

  1. A jak umrze spedawca z okolicznego sklepu to też zawyją syreny?