Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Niebezpieczny „rajd” ulicami Sosnowca. 40-latek stracił prawo jazdy WIDEO

6500 złotych i 30 punktów karnych – to efekt niebezpiecznej jazdy, na którą zdecydował się 40-letni mieszkaniec Sosnowca. Mężczyzna stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Policjanci z sosnowieckiej drogówki byli świadkami nieodpowiedzialnego zachowania na drodze, jakiego dopuścił się 40-letni mieszkaniec Sosnowca. Przejeżdżając ulicą Parkową zauważyli samochód, który wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych. Mundurowi ruszyli jego tropem. Pojazd poruszał się bardzo szybko, w związku z czym mundurowi dokonali pomiaru prędkości pojazdu – okazało się, że w pewnym momencie przekroczył, aż o 72 km/h dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

Gdy policjanci zatrzymali go w najbliższym, odpowiednim do tego miejscu, okazało się, że na jego koncie są już 23 punkty karne. Mundurowi ukarali go mandatem za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym oraz za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych. 

Niebezpieczny rajd kosztował go łącznie 6500 złotych. Oprócz tego, otrzymał łącznie 30 punktów karnych. Mężczyzna stracił także prawo jazdy na trzy miesiące.

(fot. KMP w Sosnowcu, źródło KMP w Sosnowcu)

Komentarze wyłączone