Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Pijany kierowca wjechał w hydrant. Woda lała się strumieniami WIDEO

Policjanci zatrzymali 21-letniego kierowcę opla, który mając 1,5 promila alkoholu w organizmie uderzył w hydrant. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Kilka minut przed godz. 5 rano dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na jednej z ulic w centrum Ciechanowa. Zgłaszający mężczyzna poinformował, że przed chwilą uderzył swoim pojazdem w hydrant.

We wskazanym miejscu policjanci zastali opla, a za jego kierownicą 21-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego.

– Mężczyzna uczciwie przyznał mundurowym, że pił alkohol, a następnie wsiadł za kierownicę, ponieważ chciał jechać do sklepu. Niestety w niewielkiej odległości od miejsca zamieszkania stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w hydrant. Uderzenie było na tyle silne, że z uszkodzonego hydrantu na drogę zaczęła się lać woda strumieniami – przekazała asp. Magda Zarembska z KPP w Ciechanowie.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu pogotowia wodno-kanalizacyjnego.

– Badanie stanu trzeźwości 21-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie – dodała policjantka.

Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał. 21-latek stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

(fot. KPP Ciechanów, źródło KPP Ciechanów)

Komentarze wyłączone