Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Pobił kierownika pociągu, bo ten poprosił o okazanie biletu

W pociągu relacji Kraków Płaszów – Katowice kierownik pociągu został zaatakowany przez jednego z pasażerów, po tym jak poprosił o okazanie biletu. Teraz 41-letni sprawca odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej pracownika kolei.

W poniedziałek 22 kwietnia br. dyżurny ruchu stacji Kraków Główny powiadomił telefonicznie komendanta zmiany z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie o pilnej interwencji patrolu SOK wobec agresywnego podróżnego, który naruszył nietykalność cielesną kierownika pociągu relacji Kraków Płaszów  – Katowice. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy SOK.

Po przybyciu pociągu do stacji, funkcjonariusze ujęli wskazanego przez kierownika pociągu sprawcę pobicia.

– Mundurowi ustalili, że 41-latek podczas kontroli biletów zaatakował kierownika pociągu i uderzył go z otwartej ręki w twarz. Powodem jego agresji była jazda pociągiem bez biletu – przekazała Straż Ochrony Kolei.

Na szczęście poszkodowany nie doznał uszczerbku na zdrowiu. Agresor trafił w ręce policjantów z Krakow, a kierownik pociągu kontynuował dalszą jazdę. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.  

(fot, SOK, źródło SOK)

Komentarze wyłączone