Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Pościg za 15-latkiem w wynajętym aucie ZDJĘCIA

Policjanci po pościgu zatrzymali 15-latka, który kierując samochodem na minuty, wynajętym na cudze dane, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i doprowadził do zderzenia z kilkoma innymi pojazdami, w tym radiowozem. Młody mieszkaniec Gdańska trafił do policyjnej izby dziecka, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

W poniedziałek rano kryminalni ze Śródmieścia uzyskali informację, że ul. Elbląską porusza się samochód na minuty marki Renault Arkana, którego kierujący nie ma uprawnień i wynajął to auto na dane innej osoby.

Policjanci ruszyli we wskazany rejon i na skrzyżowaniu ul. Podwale Przedmiejskie zauważyli samochód, którego szukali. Kierujący tym autem zmieniał pasy ruchu z jednego na drugi, jadąc tzw. slalomem bez sygnalizowania manewrów. Funkcjonariusze dali mężczyźnie polecenia do zatrzymania, przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Kierowca nie zareagował na polecenia, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim. Na skrzyżowaniu z ul. Okopową kierujący renaultem uderzył w dwa pojazdy znajdujące się przed nim, w radiowóz, który stał za nim, a następnie ponownie w auta, które stały z przodu i pojechał w kierunku ul. Trakt Świętego Wojciecha, a następnie w tunel na ul. Nowe Podwale Grodzkie. Mężczyzna, wyjeżdżając z tunelu, stracił panowanie nad renault i uderzył w słupki znajdujące się na poboczu.

Po tym, jak kierujący i pasażer wybiegli z auta, zostali zatrzymani przez kryminalnych ze Śródmieścia. W trakcie interwencji kryminalni potwierdzili, że 15-leteni gdańszczanin, który siedział za kierownicą renaulta wynajął pojazd na minuty na dane inne osoby, posługując się jej kontem.

Nieletni trafił do policyjnej izby dziecka. Wczoraj został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Za niezatrzymanie się do kontroli, za oszustwo, spowodowanie kolizji i za jazdę bez uprawnień 15-latek odpowie teraz przed sądem rodzinnym i nieletnich.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)