Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024

Wyrwał 81-latkowi portfel. Zdarzenie zarejestrował monitoring WIDEO

W Sulęcinie w woj. lubuskim, do 81-latka poruszającego się o kuli, podszedł mężczyzna, który wyciągnął mu portfel z tylnej kieszeni spodni, a następnie uciekł. Przebieg zdarzenia zarejestrował monitoring.

Za plecami starszego mężczyzny, spacerującego ulicami Sulęcina pojawiła się osoba, która wyciągnęła portfel z tylnej kieszeni jego spodni, a następnie uciekła. Pokrzywdzony poruszał się o kuli, nie miał więc żadnych szans na reakcję. Senior nie miał przy sobie telefonu, udał się więc do pobliskiego sklepu, z którego powiadomił o sytuacji policjantów.

– Był niezwykle zdenerwowany. Nie zdołał zobaczyć twarzy sprawcy, wskazał jedynie funkcjonariuszom charakterystyczne cechy jego ubioru oraz kierunek ucieczki. Skąpy opis napastnika stanowił znaczne utrudnienie w ustaleniu jego tożsamości. Mundurowi postawili sobie to jednak za punkt honoru – poinformowała młodszy aspirat Klaudia Biernacka z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

Jak się okazało, całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę.

– Doświadczenie i dobre rozpoznanie w terenie doprowadziły do zatrzymania 47 – letniego mężczyzny oraz odzyskania portfela wraz z dokumentami. Podejrzany usłyszał poważne zarzuty, w tym kradzieży szczególnie zuchwałej. Zostały one postawione w warunkach tak zwanej recydywy, co oznacza, iż zagrożenie karą za ten czyn wzrosło z 8 do lat 12 – dodała policjantka.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone