Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024

Wtargnął na pocztę z paralizatorem i ukradł pieniądze WIDEO,ZDJĘCIA

Policjanci z Wrocławia zatrzymali mężczyznę, który napadł na placówkę pocztową, a następnie zabrał z kasetki pieniądze i uciekł. 33-latkowi grozi 20 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we Wrocławiu w jednym z urzędów pocztowych. Zamaskowany sprawca wtargnął do placówki i przy użyciu paralizatora doprowadził do stanu bezbronności dwie pracownice, a następnie z kasetki zabrał pieniądze i uciekł. Bezpośrednio po zdarzeniu w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionych rzeczy usiłował jeszcze uderzyć łańcuchem pracownika ochrony.

Informacja o tym rozboju trafiła szybko do wrocławskich policjantów. Na miejsce skierowano znaczne siły policyjne w tym, funkcjonariuszy prewencji i operacyjnych. Intensywne czynności prowadzone przez policjantów doprowadziły do ustalenia miejsca przebywania osoby podejrzewanej o ten czyn.

– Funkcjonariusze zorganizowali zasadzkę i w kilka godzin po tym przestępstwie zatrzymali 33-latka odpowiedzialnego za ten czyn. Przy mężczyźnie znaleziono rzeczy, które wykorzystał do napadu m.in. paralizator oraz inne narzędzia i elementy ubioru. Policjanci odzyskali wszystkie zrabowane pieniądze – przekazał kom. Wojciech Jabłoński z KMP we Wrocławiu.

Sprawca ten jest też typowany przez policjantów do innych podobnych zdarzeń. Będzie to weryfikowane w trwającym postępowaniu przygotowawczym.

Sąd na podstawie wniosku Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia Stare Miasto wydał już postanowienie o tymczasowym areszcie wobec podejrzanego na 3 miesiące. Zatrzymanemu może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 20 lat.

(fot. KMP Wrocław, źródło KMP Wrocław)

Jeden komentarz

  1. asdasdasffdsfsdfsdff

    tylko po co kraść pustą kasetkę jak budżet poczty xD