Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024

Koźlęta straciły matkę w wypadku. Zwierzętom pomogli policjanci ZDJĘCIA

Policjanci uratowali koźlęta, których matka została potrącona przez samochód osobowy. Zwierzęta trafiły do ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt, gdzie otrzymały specjalistyczną pomoc.

Na terenie powiatu złotoryjskiego doszło dosyć zdarzenia drogowego z udziałem sarny. Zwierzę wbiegło na drogę wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy i niestety nie przeżyło zderzenia autem. Okazało się jednak, że sarna pozostawiła na świecie dwa małe koźlęta, które potrzebowały natychmiastowej pomocy.

– Policjanci zaopiekowali się maluchami, po czym próbowali znaleźć ośrodek, w którym zwierzęta otrzymałby specjalistyczną pomoc. Po wielu próbach i pomimo późnych godzin nocnych funkcjonariusze znaleźli opiekę dla maluchów, które zostały przewiezione do Tomaszowa Bolesławieckiego, gdzie trafiły pod opiekę ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt – przekazała aspirant Dominika Kwakszys z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Pamiętajmy, że dzikie zwierzę, nawet ranne, może okazać się niebezpieczne, dlatego zanim postanowimy samodzielnie udzielić mu pomocy zadzwońmy na numer alarmowy 112 i poprośmy o działania odpowiednich służb.

(fot. KPP Złotoryja, źródło KPP w Złotoryja)

Komentarze wyłączone