Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024

Odpowie za usiłowanie zabójstwa emerytowanego policjanta WIDEO

Policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który w centrum miasta napadł na emerytowanego policjanta i brutalnie go pobił. Sprawca trafił na noc do policyjnej celi, a następnie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Do zdarzenia doszło na ulicy Strzeleckiej w Tarnowskich Górach. Oficer Dyżurny odebrał w tym czasie kilka zgłoszeń o bójce z udziałem dwóch mężczyzn. Na miejscu błyskawicznie znaleźli się mundurowi, którzy zastali poszkodowanego 49-letniego tarnogórzanina – emerytowanego policjanta, który w wyniku zadanych przez agresora ciosów, trafił do szpitala.

Tego samego dnia, po godzinie 16.00, policjanci zatrzymali podejrzanego na terenie Brynka. Jak ustalono, 36-letni tarnogórzanin rozpoznał na ulicy byłego policjanta i zaatakował go w odwecie za czynności, które ten podejmował wobec niego, będąc jeszcze w czynnej służbie.

Zatrzymany trafił na komendę, a później do policyjnej celi, gdzie spędził noc. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i trafił przed oblicze sądu, który przychylił się do wniosku śledczych i tymczasowo aresztował sprawcę. Prosto z sali sądowej trafił za kraty, gdzie będzie czekał na wyrok w tej sprawie. Zgodnie z prawem grozi mu nawet dożywotni pobyt więzieniu.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

2 komentarze

  1. Kolejny 30 letni emeryt, zdrowy jak byk, którego społeczeństwo musi utrzymywać.

    • Tego byczka co go pobił też musi społeczeństwo utrzymywać, może już do końca życia? I to ci pasuje?