Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024

Zderzenie dwóch ciężarówek pod Śremem. Obaj kierowcy trafili do szpitala ZDJĘCIA

Policjanci cały czas kierują na objazdy i pracują na miejscu wypadku w rejonie Dolska na drodze wojewódzkiej nr 434 w woj. wielkopolskim. Zderzyły się tam dwie ciężarówki.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki DAF wraz z naczepą, 44-letni mieszkaniec województwa śląskiego, jechał od strony Śremu zdecydowanie za szybko (widoczność ograniczały też intensywne opady) i w ostatniej chwili zauważył dwa pojazdy, które stały na jezdni w związku z ruchem wahadłowym.

44-latek chciał uniknąć zderzenia z tym pojazdami i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie niestety zderzył się z, prawidłowo jadącym od strony Dolska, samochodem ciężarowym marki Scania, którym kierował 62-letni mieszkaniec Poznania.

Obaj kierujący trafili do szpitala. Wstępnie wszystko wskazuje na to, że ich życiu nic nie zagraża. 44-latek był trzeźwy. Z uwagi na obrażenia ciała 62-letniego mieszkańca Poznania, nie było można poddać go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Będzie od niego pobrana krew do badań.

(fot. KPP w Śremie, źródło KPP w Śremie)

Komentarze wyłączone