Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024

Najechał na leżącego na jezdni mężczyznę i uciekł. Pieszy nie żyje, kierowca był pijany FOTO

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 31-latkowi, który kierując audi w stanie nietrzeźwości najechał na leżącego na jezdni mężczyznę i odjechał z miejsca zdarzenia. 58-letni pieszy poniósł śmierć na miejscu.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę 26 maja, tuż przed godziną 1.00, na drodze krajowej 74 w miejscowości Kluki w powiecie bełchatowskim.

Na miejscu pierwsi pojawili się dzielnicowi z Posterunku Policji w Klukach, którzy w tym czasie wykonywali swoje obowiązki służbowe. Dzielnicowi widząc stojącego przy drodze przechodnia wołającego o pomoc natychmiast podjęli czynności. Okazało się, że chwilę wcześniej doszło do wypadku, gdzie kierowca najechał na mężczyznę, leżącego na pasie ruchu. Mundurowi powiadomili o zdarzeniu oficera dyżurnego policji i natychmiast przystąpili do resuscytacji poszkodowanego, którą prowadzili do przyjazdu medyków.

Niestety, mimo prowadzonej akcji reanimacyjnej 58-letni mężczyzna, w wyniku obrażeń odniesionych, poniósł śmierć na miejscu. Świadkowie zdarzenia poinformowali, że sprawcą jest kierujący pojazdem osobowym, który nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia. Podali też kierunek jego ucieczki. Dzielnicowi na miejscu zdarzenia odnaleźli elementy pojazdu, na podstawie których ustalili, że sprawca poruszał się samochodem marki Audi. Mając dobre rozpoznanie wytypowali sprawcę.

Policjanci z bełchatowskiej drogówki, krótko po zdarzeniu, zatrzymali podejrzanego w miejscu zamieszkania.

– Audi, które stało pod posesją, posiadało ślady uszkodzeń świadczące o udziale w zdarzeniu. 31-latek był pijany, miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na miejscu wypadku pracowali policjanci z grupy wypadkowej, którzy pod nadzorem prokuratora wykonali czynności związane ze zdarzeniem – przekazała nadkomisarz Iwona Kaszewska z bełchatowskiej policji.

Sprawca trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, 31-latek usłyszał zarzut dotyczący spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Sąd na wniosek prokuratury zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Jeden komentarz

  1. Pijak pijakiem, ale czy to wyłączny sprawca wypadku?