Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024

Pijany mąż zaufania w komisji wyborczej. Wydmuchał ponad 2,5 promila

Ponad 2,5 promila alkoholu miał mężczyzna wpisany na listę komisji wyborczej jako mąż zaufania. 47-latek w związku z popełnionym wykroczeniem odpowie przed sądem

W niedzielę (09.06.24r.) ok. godz. 7:50 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim (woj. warmińsko-mazurskie) otrzymał informację, od przewodniczącej jednej z komisji wyborczych, na terenie gminy Kurzętnik, o podejrzeniu podjęcia przez mężczyznę wpisanego na listę komisji jako mąż zaufania, czynności służbowych pod działaniem alkoholu.

Na miejsce od razu pojechali policjanci, którzy zatrzymali wskazanego mężczyznę. Po doprowadzeniu go do komendy przeprowadzono badanie trzeźwości. Okazało się, że 47-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

W związku z popełnionym przez mężczyznę wykroczeniem sprawa ta znajdzie swój finał w sądzie.

Zgodnie z art. 70 par. 2 Kodeksu wykroczeń, „kto wbrew obowiązkowi zachowania trzeźwości znajduje się w stanie po użyciu alkoholu, środka odurzającego lub innej podobnie działającej substancji lub środka i podejmuje w tym stanie czynności zawodowe lub służbowe” podlega karze aresztu (od 5 do 30 dni) lub grzywny (od 20 do 5000 zł).

(fot. info112.pl, źródło KPP w Nowym Mieście Lubawskim)