Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024

Uderzył 95-latkę w głowę, bo nie dała mu 3 złotych na alkohol

54-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów, po tym jak uderzył 95-letnią kobietę w głowę. Powodem bestialskiego zachowania było to, że seniorka nie chciała dać mu pieniędzy na alkohol.

Policjanci z warszawskiego Bemowa otrzymali zgłoszenie dotyczące uderzonej starszej kobiety przez mężczyznę. Do zdarzenia doszło na przystanku autobusowym. Na miejscu mundurowi ustalili, że do 95-latki podszedł mężczyzna, który chciał 3 złote na alkohol. Kiedy spotkał się z odmową, uderzył kobietę w głowę.

54-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Kobietą zajęli się ratownicy medyczni. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci zgromadzili materiał dowodowy. 54-latek był już wcześniej karany za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.

Podejrzany usłyszał zarzut dotyczący naruszenia nietykalności cielesnej o charakterze chuligańskim działając w warunkach recydywy. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym, ma zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Czynności w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola w Warszawie.

(fot. Policja, źródło KSP)