Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024

Ciężarówka przewróciła się na bok. Kierowca wydmuchał blisko 1,5 promila DJĘCIA

Na drodze wojewódzkiej numer 210 pod Słupskiem doszło do przewrócenia się ciężarówki. Jak się okazało, 29-letni kierowca pojazdu miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej numer 210 pomiędzy Dębnicą Kaszubską i Motarzynem.

Funkcjonariusze ustalili wstępnie, że jadący w stronę Słupska, 29-letni kierujący ciężarowym mercedesem, na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi, w wyniku czego ciężarówka przewróciła się na bok.

Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie 29-latka znajduje się blisko 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Na miejscu tej kolizji policjanci wykonali dokumentację fotograficzną i zebrali szczegółowe informacje, na podstawie których będą ustalać jej dokładne okoliczności. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 29-latkowi i sporządzili dokumentację procesową w związku z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 3 lat więzienia. 

(fot. KMP Słupsk, źródło KMP Słupsk)

Komentarze wyłączone