Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

3-latka zadławiła się lizakiem. Zobacz akcję ratunkową na środku ulicy WIDEO

Policjant uratował 3-letnią dziewczynkę, która zadławiła się lizakiem. Zrozpaczona matka zatrzymała samochód na środku ulicy, wyjęła z niego córkę i wołała o pomoc. Przebieg akcji ratunkowej zarejestrowała kamera.

Funkcjonariusz z Augustowa w woj. podlaskim, będąc po służbie, bez chwili zastanowienia ruszył w kierunku kobiety, która zatrzymała samochód na środku drogi i trzymając w rękach córkę wołała o pomoc.

Jak się okazało, 3-letnia dziewczynka zadławiła się lizakiem i zaczęła się dusić. Mundurowy widząc dziecko, które nie mogło zaczerpnąć powietrza natychmiast przystąpił do działania.

– Udrożnił dziewczynce drogi oddechowe, ułożył na dłoni i zaczął energicznie uderzać w  plecy. Już po chwili 3-latka wykrztusiła lizaka, zaczerpnęła powietrza i zaczęła samodzielnie oddychać – poinformowała podlaska policja.

Dzięki błyskawicznej reakcji sierżanta Adriana Ziarko wszystko skończyło się dobrze. Policjant znalazł się we właściwym miejscu i czasie udowadniając, że hasło „Pomagamy i chronimy” obowiązuje również po służbie.

(fot. KPP Augustów, źródło KPP Augustów)

Jeden komentarz

  1. qdbebegbetbegnetnegnrgnegnegn

    samochòd to nie restauracja