Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Rzucił psem o betonowe podłoże. Zwierzę nie przeżyło

Policjanci zatrzymali 54-latka podejrzanego o zabicie psa. Mężczyzna, według ustaleń śledczych, rzucił zwierzęciem o podłogę i uderzył betonową rurą. O zdarzeniu mundurowych zaalarmował świadek.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu otrzymał zgłoszenie, że na jednej z posesji mężczyzna bije psa. Pod wskazanym przez świadka adresem policjanci zastali nietrzeźwego mężczyznę, a obok leżącego psa. Niestety, na ratunek było już za późno, wezwany na miejsce lekarz weterynarii stwierdził zgon zwierzęcia.

Jak ustalili mundurowi, za uśmiercenie psa odpowiedzialny był 54-latek, który przyszedł w odwiedziny do swojego znajomego. Mężczyzna podczas wizyty pił alkohol, a w pewnym momencie pod chwilową nieobecność właściciela zwierzęcia, złapał psa i uderzył nim o betonowe podłoże oraz metalową rurkę. Twierdził, że zdenerwował się ponieważ pies wcześniej ugryzł go w rękę.

54-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem, którego skutkiem było jego zabicie. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixaxabay.com, źródło KPP Wieluń)

Komentarze wyłączone