Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Przejechał na jednym kole obok policjantów WIDEO

Mundurowi z piekarskiej drogówki zatrzymali do kontroli 19-latka, który przejechał motocyklem na tylnym kole obok patrolu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 5000 złotych.

Na ulicy Bytomskiej tuż przed godziną 19.00 policjanci z wydziału ruchu drogowego z piekarskiej komendy zauważyli motocyklistę, który przejeżdżając obok radiowozu, zaczął jechać na jednym kole.

Mundurowi ruszyli za nim w pościg, gdzie po chwili zatrzymali jednoślad na ulicy Solidarności. Kierującym okazał się 19-letni mieszkaniec Bobrownik. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie i stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, młody kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 5000 złotych oraz 10 pkt.

– Pamiętajmy, że prowadząc pojazd mechaniczny, czy to samochód, czy motocykl, jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale też innych uczestników ruchu. Nasze decyzje na drodze mogą mieć wpływ na czyjeś życie lub zdrowie – zaapelowała policja.

Piękna pogoda sprzyja motocyklowym eskapadom. Kierowcy jednośladów, poza czerpaniem radości z przejażdżek, powinni przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie – swoim i innych uczestników ruchu drogowego. Motocykl nie ma poduszek powietrznych i pasów bezpieczeństwa, a kask i odzież ochronna nie zapobiegną obrażeniom. Dlatego tak ważne jest, by motocykliści podczas jazdy kierowali się rozwagą, a nie tylko chęcią przeżycia samej przygody za wszelką cenę – ponieważ ta cena może być bardzo wysoka.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

3 komentarze

  1. Przynajmniej krzyż zasługi za ten pościg.

  2. Gdybym umiała to też bym tak jeździła. Przynajmniej czerpie radość z jazdy.

  3. Codziennie jacyś motocykliści przejeżdżają w ten sposób obok tysięcy kierowców – i jakoś nikt z tego halo w mediach nie robi…