Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Rzucił rowerem w radiowóz. Wkrótce stanie przed sądem ZDJĘCIA

W ręce policjantów z Lęborka trafił pijany rowerzysta. 33-latek ukradł rower, a następnie rzucił nim w radiowóz. Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed sądem.

Policjanci otrzymali informację o kradzieży roweru oraz pieca elektrycznego, które stały na klatce jednego z bloków w Lęborku. Wartość skradzionych rzeczy wynosiła ponad 4500 zł. Z relacji zgłaszającego wynikało, że nieznany mężczyzna wszedł na klatkę schodową, po czym wyszedł z niej, prowadząc rower, na którym postawił skradziony piec i odszedł w nieznanym kierunku. Dyżurny natychmiast przekazał policyjnym patrolom oraz policjantom kryminalnym rysopis mężczyzny, gdyż został on nagrany na kamerze monitoringu.

Około południa patrol kryminalnych z Lęborka w trakcie sprawdzania terenu za poszukiwanym mężczyzną zauważył, jak jedzie on środkiem jednej z ulic na skradzionym dzień wcześniej rowerze. Gdy podjechali radiowozem do mężczyzny, zaczął on uciekać, a po chwili zeskoczył z roweru i odepchnął go na radiowóz, uszkadzając nim karoserię.

Uciekinier po chwili został zatrzymany przez policjantów, którzy od razu wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu. 33-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Mężczyzna nie chciał poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, więc została mu pobrana krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec Lęborka odpowie za kradzież mienia oraz w zależności od wyników badania krwi za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości. Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila), grozi mandat karny w wysokości 2500 złotych. Natomiast za kierowanie rowerem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila), grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Zabezpieczony przez policjantów rower wróci do właściciela. Trwają czynności w celu odnalezienia skradzionego pieca.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone