Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024

Ciągnik stoczył się do stawu i przygniótł kierowcę. Mężczyzna nie żyje ZDJĘCIA

W miejscowości Zachybie w woj. świętokrzyskim ciągnik rolniczy wpadł do zbiornika wodnego i przygniótł kierowcę. Niestety, mimo podjętej reanimacji mężczyzny nie udało się uratować.

Do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach z numeru alarmowego 112 wpłynęło zgłoszenie o ciągniku rolniczym, który wpadł do stawu przygniatając kierowcę. Do zdarzenia doszło w miejscowości Zachybie w gminie Mniów.

– Podczas prac polowych ciągnik rolniczy zsunął się do zbiornika wodnego, a kierujący nim mężczyzna został przygnieciony i uwięziony pod wodą – poinformowała st. ogn. Beata Gizowska z KM PSP w Kielcach.

Jako pierwsi na pomoc poszkodowanemu ruszyli okoliczni mieszkańcy, którzy przed przybyciem służb wydobyli go z wody i przekazali zespołowi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Strażacy zabezpieczyli i osłonili teren działań oraz pomagali służbom medyczny podczas prowadzenia resuscytacji mężczyzny.

– Wysiłki okazały się daremne i życia poszkodowanego nie udało się uratować – przekazała st. ogn. Beata Gizowska z KM PSP w Kielcach.

Następnie strażacy wyciągnęli pojazd na brzeg i rozpoczęli usuwanie plamy płynów eksploatacyjnych, które wylały się z ciągnika. Ograniczyli wyciek rękawami sorpcyjnymi i zebrali zanieczyszczenia z powierzchni wody.

Dokładne okoliczności zdarzenia ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora.

(fot. PSP w Kielcach)

Komentarze wyłączone