Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024

Wyprzedził radiowóz na przejściu dla pieszych. Jest nagranie WIDEO

Kierujący osobową toyotą wyprzedził na przejściu dla pieszych nieoznakowany radiowóz. Wykroczenie zarejestrowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Kierowca otrzymał 1500 złotych mandatu i 15 punktów karnych.

Funkcjonariusze z radomskiej drogówki w miniony wtorek pełnili służbę pojazdem wyposażonym w videorejestrator na terenie gminy Wolanów. W miejscowości Strzałków kierujący pojazdem marki Toyota wyprzedził radiowóz na przejściu dla pieszych. Na reakcję mundurowych nie musiał długo czekać.

Policjanci zatrzymali auto do kontroli. Pojazdem kierował 40-latek. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 15 punktami karnymi.

– Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Kierowcy, którzy nie przestrzegają obowiązujących przepisów muszą liczyć się z konsekwencjami. Wyprzedzanie lub omijanie innego pojazdu na przejściu lub przed przejściem dla pieszych to jedno z najpoważniejszych naruszeń przepisów drogowych – przekazała Justyna Jaśkiewicz z KMP w Radomiu.

(fot. KMP Radom, źródło KMP Radom)

Komentarze wyłączone