Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Pożar marketu budowlanego w Krośnie. W akcji blisko 130 strażaków

Ponad 30 zastępów straży pożarnej bierze udział w gaszeniu pożaru marketu budowalnego w Krośnie w woj. podkarpackim. Sytuacja na tę chwilę nie jest opanowana. Akcję utrudnia bardzo wysoka temperatura.

W środę przed godziną 10 doszło do pożaru w markecie budowalnym przy ul. przy ul. Bieszczadzkiej w Krośnie. Ogniem objęta część magazynowa obiektu, w której przechowywane są materiały łatwopalne, farby i oleje. 

Z budynku ewakuowano około 40 osób. Nie ma informacji o poszkodowanych.

Z ogniem obecnie walczą 34 zastępy straży pożarnych (blisko 130 strażaków) z powiatów krośnieńskiego, jasielskiego, przeworskiego, sanockiego, leżajskiego i rzeszowskiego. Do pomocy dysponowane są następne jednostki z województwa.

– Gaszenie ognia utrudnia bardzo wysoka temperatura i ogromne zadymienie. Obecne na miejscu mobilne laboratorium chemiczne z KP PSP w Leżajsku nie stwierdziło zanieczyszczenia powietrza w okolicy pożaru. Na miejscu jest grupa operacyjna z podkarpackim komendantem wojewódzkim PSP st. bryg. Tomaszem Baranem i zastępcą PKW PSP bryg. Adamem Wiśniewskim – poinformowała Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie.

(fot. PSP w Rzeszowie)