Sobota, 18 lipca 202618/07/2026

Wrocław: Pościg za piratem drogowym zakończony zatrzymaniem. Obywatel Holandii pędził 190 km/h WIDEO

Wrocławscy policjanci zatrzymali kierowcę, który uciekał przed funkcjonariuszami autostradą i polami uprawnymi, stwarzając poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W ubiegłym tygodniu doszło do dramatycznego pościgu na terenie Wrocławia. Policjanci podjęli próbę zatrzymania kierowcy, który poruszał się pasem awaryjnym z nadmierną prędkością, nadużywał świateł drogowych i stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać pojazd do kontroli, jednak kierowca toyoty zignorował polecenia i rozpoczął ucieczkę. Podczas pościgu mężczyzna utrzymywał prędkość około 190 km/h, zagrażając bezpieczeństwu na drodze.

W pewnym momencie kierujący stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w radiowóz, zatrzymując się kilkadziesiąt metrów dalej. Policjanci natychmiast podbiegli do unieruchomionego samochodu i wezwali kierowcę do opuszczenia pojazdu. Dopiero po wybiciu jednej z bocznych szyb mężczyzna wysiadł z auta i został zatrzymany.

Okazało się, że sprawcą był 56-letni obywatel Holandii. Badania wykazały, że był trzeźwy i nie znajdowały się w jego organizmie żadne substancje odurzające. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Dodatkowo popełnił szereg wykroczeń drogowych.

Na podstawie zgromadzonych dowodów sąd wymierzył 56-latkowi karę bezwzględnego pozbawienia wolności w wymiarze 8 miesięcy.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone