Sobota, 18 lipca 202618/07/2026

21-latek wjechał BMW w budynek mieszkalny i uszkodził gazociąg. Jest nagranie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku interweniowali wobec 21-letniego kierującego BMW, który wjechał w budynek mieszkalny, uszkadzając przy tym gazociąg. Na szczęście w wyniku brawurowej jazdy nikt nie ucierpiał, a sam kierowca doznał jedynie ogólnych potłuczeń ciała.

Do zdarzenia doszło w nocy z 7 na 8 września na ulicy Moniuszki w Kluczborku. 21-letni kierowca poruszał się z nadmierną prędkością pojazdem niedopuszczonym do ruchu i wykonał manewr wyprzedzania bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, stwarzając poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu. Brawurowa jazda zakończyła się uderzeniem w budynek mieszkalny, a w wyniku zderzenia doszło także do uszkodzenia gazociągu, co zwiększyło ryzyko poważnych konsekwencji.

Policjanci przebadali kierowcę na obecność alkoholu w organizmie. Badanie wykazało, że był trzeźwy. Mężczyzna został ukarany mandatami w łącznej kwocie 4 tys. zł oraz nałożono na niego 28 punktów karnych. Dodatkowo 21-latek musi liczyć się z utratą prawa jazdy, koniecznością ponownego przejścia badań lekarskich, ukończenia kursu oraz zdania egzaminu na prawo jazdy.

(fot. Policja Opolska, źródło Policja Opolska)

Komentarze wyłączone